skip to Main Content
Kontakt

Zapraszamy do kontaktu z nami, poniżej telefony i emaile. Potrzebny projekt, oferta a może szybka pomoc - dzwoń!

ul. Wieńawskiego 18
Chorzów 41-506
telefon: 502-554-410
+48 502 554 410 biuro@zielenizaklad.pl
Zielony dach - informacje

Zielone dachy – czym są i dlaczego warto w nie zainwestować?

Dachy pokryte roślinnością zyskują na popularności jako ekologiczne rozwiązanie, które ożywia przestrzeń miejska, zdominowaną przez gęstą zabudowę pozbawioną zieleni.

To możliwość stworzenia ogrodu w centrum miasta nie tylko dla domów jednorodzinnych, osiedli mieszkaniowych, ale także szansa na urozmaicenie dachów, miejsc użyteczności publicznej i obiektów komercyjnych.

Zalety zielonych dachów:

Prawidłowe wykonanie zielonego dachu to niezbędny element, by mogła powstać trwała i funkcjonalna przestrzeń, z której z przyjemnością będzie można korzystać przez wiele lat.

Zielony dach to idealne rozwiązanie, które zapobiega nadmiernemu przegrzewaniu się pomieszczeń latem, a zimą chroni je przed oziębieniem. Jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i działanie wiatru, a dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo pożarowe.

Tłumi dźwięki o kilka dB, dzięki czemu zmniejsza poziom hałasu w pomieszczeniach.

To rozwiązanie niesie ze sobą wiele korzyści, takie jak poprawa mikroklimatu bezpośredniego otoczenia – w upalne dni temperatura powietrza nad zielonym dachem jest średnio od 3 do 5°C niższa niż otoczenia oraz wyłapują do 20% zanieczyszczeń zawartych w powietrzu. To realna poprawa środowiska, którą odczują Twoi najbliżsi czy współpracownicy.

Jak wygląda zielony dach?

Każda z powyższych warstw ma za zadanie zapewnić izolację cieplną obiektu, zabezpieczenie przed przenikaniem wilgoci do budynku oraz przed zanieczyszczeniem drenażu, odprowadzenie nadmiaru wody z warstw dachowych oraz odpowiednie warunki dla wzrostu roślin.

Build-up system pitched roof 25-45 degrees
Build-up system lightweight roof 0-15 degrees
Build-up Sempergreen Sedumtray
Build-up green roof with Sedum-herb - Wildflowers 0-15 degrees
Sedumtray TE
Sempergreen Place 'n Go Sedumtray
Wildflower blanket